Strona główna O nas Przedszkole Kontakt
head_rodzice
Strona główna Zapisy Wyprawka Dokumnety Dobre strony

Zapisy dzieci odbywają się w ciągu całego roku kalendarzowego.
Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Rodzice podczas wizyty w przedszkolu otrzymują do wypełnienia kartę przedszkolaka.

Wyprawka przedszkolna

Ubrania i rzeczy:
– kapcie wsuwane lub na rzepy, z podeszwą antypoślizgową;
– worek na buty;
– worek na pobrudzone ubranie, bieliznę;
– dodatkowa para spodni, bluzka lub koszula, dres, a także skarpety, rajstopy i majtki;
– fartuszek na zajęcia plastyczne;
– pościel i piżama.

Ubrania do zabawy na świeżym powietrzu:
– w chłodne dni - nieprzemakalna kurtka z kapturem, czapka, kalosze;
– zimą - kurta zimowa, nieprzemakalne buty, czapka, szalik, rękawiczki;
– w cieplejsze dni - nakrycie głowy (chustka lub czapka z daszkiem).

Artykuły higieniczne:
– szczoteczka i pasta do zębów;
– grzebyk lub szczotka do włosów;
– chusteczki higieniczne.

PROSIMY, ABY WSZYSTKIE RZECZY BYŁY PODPISANE IMIENIEM I NAZWISKIEM DZIECKA!

Dokumnety

STATUT

PRZEDSZKOLNY
ZESTAW PROGRAMÓW

PLAN DNIA

DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ WYCHOWANIA DZIECKA

(Mia Kellmer Pringle, Czego potrzebują dzieci)

1. Pokaż twojemu dziecku trwałą, nieustającą miłość i opiekę – tak ważne dla jego umysłowego i duchowego zdrowia jak pożywienie dla ciała!

2. Bądź hojny w poświęcaniu dziecku swojego czasu i okazywaniu mu twojego zrozumienia – bawienie się  dzieckiem lub czytanie na głos liczy się o wiele więcej niż uporządkowane, funkcjonujące bez zakłóceń gospodarstwo domowe.

3. Umożliwiaj twojemu dziecku zdobywanie nowych doświadczeń i już od pierwszych dni jego życia „zanurz” je w mówionym języku – wzbogaca to jego duchowy rozwój.

4. Zachęcaj dziecko do zabawy w każdej formie: w pojedynkę , z innymi dziećmi, do badania świata, naśladowania, eksperymentowania, budowania, kreatywnego tworzenia.

5. Chwal częściej i głośniej wysiłki i osiągnięcia.

6. Powierzaj dziecku stale rosnącą odpowiedzialność – podobnie jak i inne umiejętności trzeba je wciąż trenować.

7. Pamiętaj o tym, że każde dziecko jest wyjątkowe, jedyne w swoim  rodzaju – sposób, w jaki traktujesz jedno i który jest dla niego zupełnie w porządku, dla drugiego może być niewłaściwy.

8. Pokazuj swoją dezaprobatę i niezadowolenie w taki sposób, który nie będzie oznaczał dla wieku, osobowości i rozumienia dziecka zbyt wygórowanych wymagań.

9. Nigdy nie używaj groźby pozbawienia dziecka miłości albo, że je komuś oddasz. Możesz odrzucać i nie akceptować jego zachowania, ale nie pozwól nigdy, by zrodziło się w nim podejrzenie, że możesz odrzucać jego osobę.

10. Nie oczekuj wdzięczności. Twoje dziecko nie prosiło się, żeby przyjść na świat – to była Twoja decyzja.

Dobre strony

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne